Call us toll free: +1 800 789 50 12
Top notch Multipurpose WordPress Theme!

Facebook mení možnosť upravovať náhľad zdieľaných článkov

júl
26

Facebook mení možnosť upravovať náhľad zdieľaných článkov

Facebook mení možnosť upravovať náhľad zdieľaných článkov

Spravujete facebook reklamu a stránky, firemný profil a zdieľate často na facebook-u odkazy na články? Ak áno, mali by ste spozornieť, pretože facebook mení pravidlá. V minulosti bolo možné, aby ste náhľad zdieľaného článku s atribútmi ako fotka, nadpis a popis článku upravili. Všetky informácie sa automaticky načítavali a aj naďalej načítavajú  pomocou Facebook open graph protokolu.

Neviete čo je FB open graph?

Je to len časť kódu web stránky, ktorá po uvedení URL adresy zdieľaného článku vo facebook-u umožní automatické načítanie obrázku, nadpisu, popisu, web adresy a ďalších parametrov. Preto sa vám môže stať, že niekedy sa k zdieľanej URL adrese načítal pekný obrázok s usporiadaným nadpisom a popisom a na inej web stránke len popis s nadpisom bez obrázka, čo je vždy menej atraktívne a šanca na úspech je menšia. V minulosti v prípade, že sa vám nepozdávali texty, tak ste ich nahradili svojimi. Prípadne ste náhľad elegantne skrátili alebo prepísali.

Boj proti hoaxom a falošným správam na facebook-u

Aj toto je daň za fenomén dnešnej doby, kedy je sociálna sieť zneužívaná na rôzne falošné správy. V súčasnosti facebook post, ktorý je zdieľanou URL adresou načíta všetky definované parametre z FB open graph danej webstránky bez možnosti editácie. Viac o dôvodoch zmeny si môžete prečítať v officiálnom stanovisku facebook.

Všetko je stratené…

Nie tak úplne. Ak webstránka, z ktorej zdieľate članok z blogu alebo webstránky, ktorá je pod vašou kontrolou tak môžete FB OG editovať. Nie každý ma programátorské schopnosti, v tomto prípade môže osloviť svojho správcu stránky. V prípade, že vaša webstránka využíva redakčný systém Word press, tak si stačí nainštalovať niektorý z plug in-ov ktorý vám aj bez programovania umožní vopred si upraviť vzhľad údajov a obrázkov následne zobrazených na facebook-u.

V prípade, že často využívate externý obsah, tiež nemusíte vešať hlavu. Niekto šikovný vyriešil váš problém za vás a zatiaľ sa bezplatne podelil o riešenie, ktoré umožňuje editovanie aj externého obsahu resp. atribútov FB OG. Skracovač respektíve v tomto prípade presnejšie názov by bol „FB OG editovač“ http://zkrat.it/ vám pomôže editovať atribúty FB OG. Jediná nevýhoda je, že na facebooku nebude v atribúte webstránky použitá pôvodná originálna doména portálu ale URL adresa zkrat.it.

Jedná sa o pomerne veľkú zmenu, ktorá ovplyvní vzhľad príspevkov vo facebook newsfeed-e preto očakávame, že uvedené zmeny sa budú prehodnocovať a pomerne dynamicky vyvíjať.

V prípade, že máte otázky alebo potrebujete pomôcť, poradiť, neváhajte nás kontaktovať.

About the Author:

Keď som prišla do iFocus, online marketing bol pre mňa ako neprebádaná krajina, kde som sa však časom našla a dnes viem, čo ma baví - rada tvorím texty a komunikujem s ľuďmi. Som dosť ukecaná, tak to beriem ako pozitívnu vlastnosť. Doma som najšťastnejšia, keď sme všetci spolu. Rada sa rozprávam so svojimi deťmi - inšpirujú ma celý život, rada fotím (milujem momentky), experimentujem v kuchyni a pritom počúvam Robbieho.

Featured Works

Sorry, the comment form is closed at this time.