Ako uspieť na Instagrame. Päť tipov, ktoré vám privedú fanúšikov

Ako uspieť na Instagrame. Stačí iba fotka, video, stories, fotka, video…? Takto už veľa vody nenamútite. Iba ak maslo na hlavu. Spísali sme niekoľko účinných tipov, ktoré vám pomôžu pri budovaní instagramového profilu a fanúšikovskej základne.

Na začiatku potrebujeme definovať základné hashtagy, ktoré budeme používať. Musí to byť niečo, čo nás charakterizuje, ale súčasne aj upúta pozornosť. Určite tento krok nedofláknite. Použitie správnych hashtagov je jeden z dôležitých krokov, ako uspieť a zaujať na Instagrame. Skombinujte logiku s pocitmi a máte to 🙂 Instagram, to sú predsa najmä emócie.

Buďte na Instagrame

Jednoduchý návod na to, ako zaujať publikum.

Čo s fotkami?

Vyberte tú najlepšiu, dolaďte ju cez nástroje zlepšovania. A zvoľte si filter, ktorý budete používať. Ak je fotografia geniálna, tak filter nepotrebujete, ale zase – fanúšikovia filtre milujú. A vaše fotky dostanú iný a možno aj vzrušujúcejší nádych.

Kedy mám postovať?

Poprezerajte si štatistiky, kde sú vaši fanúšikovia najčastejšie na Instagrame. Podľa aktuálnych údajov od spoločnosti Zoomsphere, trávia denne na profile približne 15 minút. Zvoliť môžete aj metódu pokus / omyl a potom vyhodnotiť a nájsť si správny čas postovania.

Robte Storíčka.

Stories sú fantastické, ak sú fantastické. Cez ne môžete rozosmiať, dojať či roztúžiť. Nedávno prešli zmenami a Instagram ich vylepšil a pomohol tak aj biznis účtom ponúkať svoje služby a tovary na predaj.

Zasponzorujte príspevky.

Instagram upravil trocha algoritmus a príspevky zobrazuje podla engagementu. To znamená, že menej zaujímavý príspevok uvidí menší počet užívateľov. Takže jeho dosah môžete vylepšiť sponzorovaním. Spustíte to cez Facebook Business Manager. Ale my to urobíme za vás.

Sledujte trendy.

Instragram sa dynamicky vyvíja, patrí sem všetko, čo je nové. Po tom túži väčšina fanúšikov. Možno sa vám niektoré novinky budú zdať nezmyselné, ale Instagram vie, čo robí. Silný nápad v kombinácii s inováciou vám prinesie množstvo nových follower. Pretože originálny a nečakaný virál vždy funguje. Ale ten sa nedá vyrobiť na objednávku, všakže 🙂

a objavujte stále nové spôsoby a finty, ktoré upútajú pozornosť fanúšikov.

Nestíhate to? Pre váš Instagramový profil pripravíme komunikačnú stratégiu a príspevky, ktoré fungujú.

Kontaktujte nás.

Toto si zapamätajte: Podľa aktuálnej štatistiky od Zoomsphere (marec 2019) je na Instagrame 90% fanúšikov vo veku do 35 rokov.

Preverili naše
Know-how