Instragram testuje novinky. Prinesie ešte viac možností a zdieľania v Stories

Fotky takmer ako zo zrkadlovky. Nová funkcia portrétov Focus, ktorú v súčasnosti Instagram testuje, prinesie pre fotografie nové efekty. Užívateľom sa otvoria ďalšie možnosti kreativity.

Balíček aplikácií Instagram´s Android Aplication Package prináša pre Stories novú funkciu Focus – Portrét. Označená je ikonou kamery a po oficiálnom spustení umožní používať rôzne efekty pre štylizované portréty. V súčasnosti ponúka iba možnosť Find a Face. Už tá sama o sebe sa však približuje k vysokej umeleckej kvalite, pretože na výslednej fotografií je rozmazané pozadie a zaostrená tvár.

Podobnú funkciu má možno aj váš smartfón, ale Instragram sa snaží takéto úpravy vyriešť priamo vo svojej aplikácii a šetriť váš čas dodatočnými úpravami fotografií. Novú funkciu Focus ocenia aj majitelia starších typoch smartfónov. Portrétovanie bude fungovať aj na nich.

Koniec screenshotov v Stories

V Stories budete čoskoro môcť zdielať príspevky od ostatných užívateľov. Po novom tak do zdieľaných príspevkov napíšeme vlastné texty.  Instagram to doteraz neumožňoval.

Verejné instagramové príspevky  už čokoro aj zdieľame a  doladíme prostredníctvom kreatívnych nástrojov. To znamená, že vo vašom vlastnom príbehu môžete mať aj cudzí obsah. Navyše Instagram ponechá preklik na pôvodný príspevok.

Obe funkcie zvyšujú viralitu príspevkov a prinášajú zaujímavé riešenia nových kreatív, súťaží a oslovenia fanúšikov.

Funkcia bude dostupná len pre verejné príspevky, hoci aj pri nich si autori budú môcť zvoliť, či chcú, aby ich príspevok bol ďalej zdieľaný.

 

Preverili naše
Know-how