Nárast počtu rezervácií o 400% vďaka video kampaniam

O klientovi

Ensana Hotels predstavuje sieť kúpeľných hotelov v Maďarsku, Českej republike, Rumunsku, Veľkej Británii a na Slovensku.

Ensana pre svojich zákazníkov predstavuje jedinečnú príležitosť pre oddych a regeneráciu. Ich široká sieť kúpeľných hotelov, využíva silu prírodných zdrojov na podporu fyzického zdravia a emocionálnej rovnováhy.

Spája blahodárne vlastnosti termálnych a minerálnych vôd, bahna a iných prírodných zdrojov s osvedčenými liečebnými metódami.

Výzva

Pre Ensanu dlhodobo zastrešujeme marketing slovenských hotelov v ich portfóliu.
Spolupracujeme s ich interným tímom a spoločne posúvame vpred ich digitálne aktivity pri promovaní pobytov a značky Ensana.

Dlhodobým cieľom je postupné zvyšovanie efektivity kampaní a zabezpečenie obsadenosti hotelov.

 

 • Pokrytie širokého portfólia hotelov
 • Rýchle reagovanie na zmeny dostupnosti pobytov
 • Zvýšenie počtu rezervovaných pobytov
 • Navýšenie návratnosti reklamy

Riešenie

 • Zmena štruktúry kampaní
 • Využitie reels a stories formátov
 • Zaradenie video formátov do reklám
 • Zapojenie influencerov
 • Rozšírenie kampaní s cielením na Maďarsko
 • A/B testovanie kreatív
 • Nastavenie globálneho pixelu
 • Zameranie na konverzné kampane
 • Optimalizácia na návratnosť

Využitie reels a stories formátov

Bez týchto formátov si kampane už ani nechceme predstaviť. Sú populárne, efektívne a výhodné. Dobre zostrihané, rýchle a dynamické reels dokáže robiť zázraky. Získa vašu pozornosť behom sekundy a vám nezostane nič len video dopozerať. Stories vám vedia ponúknuť rýchle odkomunikovanie posolstva a výhodnú cenu za 1000 zobrazení.

Lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť

Videá patria v súčasnosti medzi najatraktívnejší obsahový formát na sociálnych sieťach. Vďaka video ukážkam, sme vedeli rýchlo a efektívne odkomunikovať portfólio služieb a zaujať oko potenciálneho klienta.

Zapojenie influencerov

Nepodcenujeme silu influencerov a preto sme sa rozhodli zaradiť ich do kampaní. Atraktívne prezentovanie priestorov a služieb influencermi s desiatkami tisíc followerov, vybranými presne na základe našej cieľovej skupiny výrazne dopomohlo zvýšiť záujem a interakcie s reklamou.

A/B testovanie kreatív

Výkonnosť každej reklamy je ovplyvnená jej kreatívou. Práve kreatíva je to, čo vás musí zaujať, aby ste sa nad reklamou pozastavili. Aby sme dokázali odhaliť čo funguje/nefunguje a dosiahli čo najväčšiu výkonnosť, je dôležité kreatívu testovať. Preto sme aj v prípade Ensana hotels dôkladne testovali a porovnávali viaceré kombinácie vizuálov a textov.

Zapracovanie

Zamerali sme sa na kompletnú prestavbu kampaní. Zmenili sme štruktúru spolu s optimalizáciou. Pôvodné kampane so zameraním na privedenie návštevnosti na stránku sme zmenili na konverzné kampane. Vytvorili sme jednotlivé kampane so špecifickým cielením podľa zamerania hotelov. Vek, záujmy, remarketing.

Násobné zvýšenie počtu rezervovaných pobytov sme zabezpečili vďaka expanzii cielenia na severnú časť Maďarska, v kreatíve sme pozdvihli históriu Piešťanských kúpelov, ktorá bola s Maďarskom spojená. Zvýšenie engagementu sme podporili oslovením influencerky z maďarska.

Dôležitým bolo zjednotenie a znásobenie dát v podobe globálneho pixelu, ktorý bol nasadený vo všetkých hotelových stránkach.

Alokovanie rozpočtu do kampaní na základe návratnosti, pravidelné zmeny kreatív so zapojením videí, reels a stories. Do publikačného plánu sme zapojili pravidelnejšie spolupráce s influencermi, ktoré mali výrazne vyšší engagement rate a nízku cenu za interakciu.

Navýšenie

%

navýšenie návratnosti reklamy

%

navýšenie počtu rezervácií

%

navýšenie hodnoty rezervácií

Potrebujete poradiť so sociálnymi sieťami?