Focusky #37 – Novinky z digitálneho marketingu

od | aug 31, 2023

Opäť sme si pre vás pripravili najhorúcejšie novinky zo sveta marketingu. Tentokrát sa o vylepšenia postarali Twitter(X), Apple, Tiktok, Instagram či Domino’s.

 

Twitter rebrendol na X a prišiel aj so zaujímavými novinkami.

V posledných dňoch sa toho v kuchyni twitteru odohralo akosi dosť. Elon Musk rád robí rýchle a kontroverzné rozhodnutia načo sme si asi už zvykli. Pred nedávnom prišiel zo zmenou značky a názvu Twitter na X. Okrem názvu Musk zmenil aj farby X na čierne, čo znamená že už na X neuvidíme bledomodrú farbu. X po novom má aj nový slogan  “Blaze your glory! “ čo v preklade znamená rožžiar svoju slávu. Tento slogan sa stal na internete aj terčom posmechu ale zato sa o ňom aspoň píše. Keby toho nebolo málo už si budete môcť zakúpiť blue checkmark za 8$ mesačne.

Ďalšou novinkou s ktorou prišlo X  s funkciou ponuky práce na profiloch overených firiem a organizácií. Odteraz ak vlastníte firmu a hľadáte zamestnancov do tímu môžete tak urobiť aj na X. Táto ponuka pozícií bude zobrazená priamo pod profilovou fotkou. 

Zdroj: www.searchenginejournal.com

 

Domino’s pizza vám doručí pizzu tam kam kliknete na mapu.

S takouto technickou vychytávkou prichádza obľúbená pizzeria v Spojených štátoch amerických. Stačí si nainštalovať appku, vybrať si pizzu a kliknúť na mape kam chcete pizzu doručiť a tam vám pizza kuriér pizzu dovezie. Určite to oceníte tí  čo nemáte radi si objednávať telefonicky alebo len neviete adresu na ktorej sa práve nachádzate. Táto novinka zatiaľ funguje iba v USA ale boli by sme radi keby niečo také príde aj ku nám na Slovensko.

Zdroj: www.marketingdive.com

 

Apple pracuje na konkurenčnej umelej inteligencii pre Chat GPT.

Spoločnosť Apple bola v tejto téme umelej inteligencie dlho ticho až pred pár dňami vyšla najavo správa, že pracuje na svojej vlastnej AI technológii. “Apple GPT” by mal byť hlavnou konkurenciou Google Bard či Chat GPT. Po zistení tejto skutočnosti sa akcie spoločnosti Apple zdvihli o 2% pričom Microsoftu klesli o 1%.  Čo myslíte? Bude Apple GPT konkurencie schopný?. 

Zdroj: www.reuters.com

 

Instagram Subscription mieri už aj do európy!

Na instagrame si odteraz budete môcť nastaviť to aby vás ľudia odoberali za určitý poplatok, respektíve niektoré osobnosti, ktoré radi sledujete už nebudú mať obsah zadarmo. Zatiaľ táto funkcia fungovala iba v USA no odteraz už bude možná aj v ďalších 10 krajinách sveta. Funkciu budú môcť využívať používatelia v týchto krajinách: 

  • Australia
  • Brazil
  • Canada
  • France
  • Germany
  • Italy
  • Japan
  • Mexico
  • Spain
  • United Kingdom

 

Chceli by ste aby táto funkcia bola dostupná aj na našom území?

Zdroj: www.searchengineland.com

 

TikTok predstavil knižnicu reklám.

Knižnica reklám bude na tiktoku slúžiť na inšpiráciu firmám. V tejto knižnici sú umiestnené úspešné reklamy uverejnené na platforme tiktok. Momentálne sa v knižnici nachádza viac ako 26 miliónov reklám, ktoré viete filtrovať podľa dátumu zverejnenia, krajiny, typu reklamy, či názvu alebo kľúčového slova. Pri reklame si viete pozrieť celú reklamu, dátum odkedy dokedy bežala ale aj počet používateľov, ktorí si ju pozreli.

Zdroj: www.library.tiktok.com

 Ak rozmýšľate o vytvorení reklamy na tiktoku bežte sa inšpirovať alebo zverte svoje reklamy do rúk odborníkom.

 

 

Autor: Dario
Som kreatívny a inovatívny stratég, ktorý pomáha podnikom a organizáciám dosahovať ich ciele. Som presvedčený, že kreativita a inovácia sú kľúčom k úspechu v digitálnom marketingu. Tvorenie nových nápadov a vecí ma napĺňa radosťou a entuziazmom.