Náborová kampaň: Našli sme zamestnanca na špecifickú pozíciu

od | apr 16, 2019

Špecifická pozícia, na ktorú sa spoločnosti ON Semiconductor nedarilo nájsť zamestnanca bola senior development engineer. Náborová kampaň vďaka našim úpravám bola úspešná a firma už má správneho človeka na svojom mieste.

Ako sme celú náborovú kampaň pripravili?

Náborová kampaň spočiatku nasvedčovala tomu, že nájsť vhodného človeka na veľmi špecifickú pozíciu, je nemožné. Alebo že takýto človek neexistuje. Samozrejme, existuje, ale on nevedel o inzeráte firmy a firma nevedela o ňom. Reakcie na portáli Profesia boli slabé. O nič lepšie to nebolo ani na oficiálnej webovej stránke spoločnosti. Ani na lukratívny plat s benefitmi nikto nereagoval.

Čo sme zmenili?

Pôvodný inzerát v náborovej kampani spoločnosti sme textovo upravili a zvýraznili detaily, ktoré mali napomôcť potenciálnym uchádzačom o túto pozíciu v rozhodovaní sa.

 

Hľadanie špecifickej pozície

Sídlo firmy zapôsobilo na uchádzačov.

Uchádzači mohli vidieť, ako to vo firme vyzerá.

 

Definovali sme si cieľovú skupinu, na ktorú sme reklamy smerovali. Postupným lievikovaním a filtrovaním tejto zvolenej cieľovej skupiny sme dosiahli kvalitné kontakty.

Pre podporu pozície sme zavrhli fotobanku a siahli po skutočných fotografiách z pracoviska. Uchádzač tak dostal okamžitú predstavu o priestoroch, kam nastúpi. Dosiahli sme tak uvoľnenie napätia z neočakávaného a eliminovali tak vznikajúcu bariéru. Otvorením sa spoločnosti smerom von sme dosiahli zvýšený záujem o pozíciu. Proces pohovoru a výberu už zostával na spoločnosti.

Recruiterka spoločnosti Jana Poliaková vysvetľuje, prečo sa v On Semiconductor obrátili na reklamnú agentúru. „Odkedy využívame online kampane, máme viac pozitívnych reakcií od kandidátov. Tí pozitívne reagujú najmä na inzerciu pracovných pozícii cez Google, Facebook a natívnu reklamu.“

On Semiconductor je celosvetová spoločnosť, ktorá sa venuje výrobe súčiastok do domácich spotrebičov, výpočtovej techniky, telefónov, automobilov aj pre vesmírny program. Každoročne prinášajú inovatívne riešenia. Piešťanská pobočka zabezpečuje technickú, marketingovú a obchodnú podporu.

Pomôžeme s náborovými kampaňami aj vám. Kontaktujte nás. 

Autor: iFOCUS
Sme nadšenci do online. Je to vášeň, inštinkt, ktorý nás ťahá k výzvam.