Skip to main content

Video obsah – najväčší dosah majú originálne videopríspevky

od | máj 13, 2019 | Nezaradená novinka

Video obsah.

Robte ho, robte videá. Odporúčame – získate najvyšší dosah na užívateľov. Tí ich totiž čoraz viac milujú. Podľa  štúdie spoločnosti HubSpot a Mention majú video príspevky na Instagramedvakrát väčší dosah na užívateľov.

Videá prinášajú so sebou najsilnejšie emócie. Vďaka nim dosiahnete rýchlejšie reakcie. Podľa prieskumu ľudia najviac označujú srdiečkom a HAHA emotikonom práve video. Tak sa konečne rozhýbal sa aj Linked In. Začiatkom roka avizoval spustenie živých videí. Služba podľa dostupných informácií by mala ísť aj na Slovensku. Nám sa živé prenosy nepodarilo spojazdniť ani podľa inštrukcií od samotného Linked In. Ešte si počkáme na zjednodušenie.

Videá pre sociálne siete

Ak robíte čokoľvek, robte aj videá. Pre Facebook, Instagram, YouTube aj Linked In. Ocení ich aj Google, ak ich pridáte do vášho profilu na Google Moja Firma. Videá lepšie účinkujú aj v Google Ads reklamách či pri Generation Leads vo Facebooku. Zľahčene povedané, video teraz vládne v online. Viac info si nájdete v oficiálnej štatistike od Hubspotu.

Na týchto 5 vecí vo videu nezabudnite:

  1. Nápad. Bez toho sa ďalej nepohnete. Samozrejme, na internetových stránkach nájdete množstvo tipov, ako spraviť virálne video. Ale aj to musí mať v sebe silný potenciál, hoci správanie sa užívateľov je v niektorých prípadoch vysoko iracionálne.
  2. Príbeh. Toľkokrát omieľané slovo. Ale čo to ten príbeh je? Ak predávate napríklad ponožky, začnite nakrúcať vo výrobe. Zachyťte do videa vznik vlákna a jeho spracovanie. A postupne sa presuňte až do fázy predaja. Poodhaľte to, čo bolo doteraz pre zákazníka neznáme. Nemusíte povedať všetko, stačí naznačiť, aby ste vzbudili záujem.
  3. Nahliadnutie. Doprajte zákazníkom autentický pohľad do vašej firmy. Zvoľte zábavnú formu a preveďte vašich súčasných aj potenciálnych zákazníkov zákulisím vašej spoločnosti. Vtipné komentáre či scénky určite ocenia.
  4. Skúsenosti. Získať užívateľské video považujeme za najnáročnejšiu fázu. Najhodnotnejšie videá sú také, ktoré užívatelia vytvoria spontánne. Taký produkt ich natoľko osloví, že bez váhania napíšu recenziu alebo nakrútia video plné nadšenia. Iná možnosť je vyzvať zákazníkov, aby za finančnú či hmotnú odmenu alebo zľavu takéto video sami nakrútili. A ďalšou možnosťou je si takéto video nechať spracovať profesionálmi. Určite odporúčame zdôrazniť nielen pozitíva, ale tiež poukázať na prípadné nevýhody. Váš produkt bude i vďaka takémuto komerčnému videu pôsobiť dôveryhodnejšie.
  5. Pravidelnosť. Video obsah prinášajte pravidelne. Sú typy podnikania, kde sa bez video prezentácie nezaobídete. Napríklad používanie práčky vysvetlíte najjednoduchšie cez video, tu vás nezachráni ani kvalitná infografika ani skvelý copytext. Alebo položenie podlahy, osadenie nosiča na bicykel či inštalácia softvéru. Zobrazte cez video čokoľvek, čo zákazníkovi uľahčí prácu s vaším produktom. Potom si s oveľa väčšou pravdepodobnosťou produkt zakúpi práve na vašej webstránke. A pochopiteľne, vráti sa aj nabudúce a ešte vás odporučí aj priateľom a známym. To je ten najideálnejší prípad J Jedným z ťažiskových dôvodov môže byť práve fakt, že u vás našiel všetko na jednom mieste – od návodu až po hodnotné recenzie.

 

Základ pri videu je scenár

Pred nakrúcaním akéhokoľvek videa si vždy vopred pripravte scenár. Nám sa osvedčil podrobnejší s presnejším popisom jednotlivých scén. Pri postprodukcii doplňte titulky. Dnes už nestačí, ak vo videu niekto iba rozpráva. To, čo rozpráva, prepíšte aj do titulkov. Optimálna dĺžka videa závisí od sily obsahu. Ak sa vtesnáte do minúty, máte vyššiu šancu, že ho užívatelia dopozerajú celé. Ak robíte dlhšie spoty, zvážte každú sekundu navyše.

Pomôžeme vám pripraviť zaujímavé videá, ktoré presvedčia vašich zákazníkov. Ukážte im svoje služby vo video obsahu. Kontaktujte nás.

Zaujal vás článok a radi by ste posunuli svoje podnikanie na ďalší level?

Autor článku
iFOCUS

iFOCUS

Vieme, že pre niekoho môže byť digitálny marketing nočná mora, my v iFocuse ho však milujeme. Pomáhame firmám a ich značkám dlhodobo rásť. Hľadáme priestor, kde sa dajú vďaka správne urobenej optimalizácii web stránok či reklame na Google, Facebok, Instagrame či LinkedIn navýšiť firemné zisky a dosiahnuť ciele. S radosťou prijímame všetky výzvy, pretože iba tak dokážeme spoločne s našimi klientami rásť.