Annavila – dizajn manuál

O klientovi

AnnaVila je penzión, ktorý spája históriu s modernými potrebami. Ubytovanie v Art Deco štýle, s moderným a nadčasovým zariadením. Nachádza sa v srdci Piešťan, len pár krokov od Kolonádového mosta a ponúka výhľad na krásu parku. AnnaVila je miesto s bohatou históriou a duchom minulosti. Dom slúžil ako domov významných osobností, ako boli notár Anton Kajlich a maliar Aurel Kajlich. Stretávali sa tu umelci, dirigenti, herci a ďalší tvorcovia kultúry a umenia. Pri vstupe do Annavily cítiť históriu v každom detaile – od citlivo zachovaného krbu a pôvodných doplnkov až po salóniky plné premyslených detailov

Výzva

Zadaním od klienta bolo vytvoriť logo s dizajn manuálom, ktoré bude reflektovať modernosť, ale zároveň odkazovať na históriu penziónu. Logo má odrážať súčasnú atmosféru penziónu a jeho bohatú históriu.

Riešenie

Prvotným krokom bolo navštíviť vilu – nafotili sme rôzne detaily, ako napríklad krb, podlahy, zábradlie na schodisku a navnímali sme celkovú atmosféru. Tieto prvky sme potom použili pri tvorbe farebnej škály, prvkov v logu a dizajnových doplnkoch. Nasledovalo celkové spracovanie a množstvo návrhov.

Výsledok

Výsledkom je logo, ktoré v sebe dokonale spája moderný nádych so štýlom Art Deco. Logo je elegantné, sofistikované a odráža luxusnú atmosféru AnnaVily. Dizajn manuál zaručuje konzistentnosť a profesionalitu v komunikácii penziónu. Obsahuje logo s claimom, vizuálnu identitu, typografiu, farebnú škálu a dizajnové prvky, ktoré sa používajú na všetkých marketingových materiáloch AnnaVily. Dizajn manuál slúži ako návod pre všetkých, ktorí pracujú s vizuálnou identitou penziónu, a zaručuje konzistentnosť a profesionalitu v komunikácii.

Dizajn manuál obsahuje:

  • Logo v rôznych formátoch a jeho konštrukciu
  • Farebnú škálu
  • Typografiu
  • Dizajnové prvky (ornamenty, vzory)
  • Pokyny pre používanie loga a dizajnových prvkov
  • Príklady použitia loga a dizajnových prvkov na rôznych marketingových materiáloch

Potrebujete poradiť s grafikou?