Podpora predajného tímu Afinisgroup

O klientovi

AFINIS Group® ponúka komplexné služby v oblasti výroby tesnení a tesniacich technológií na slovenskom trhu. Všetky služby poskytuje na profesionálnej úrovni, šité na mieru každému klientovi.

Nielen vďaka bohatým 28-ročným skúsenostiam, spoločnosť ponúka komplexné riešenia a služby v oblasti tesnení a tesniacich technológií šitých na mieru každému klientovi na profesionálnej úrovni. Vývojom drží spoločnosť krok s dobou a neustále pracuje na svojom rozvoji a raste.

Filozofiou firmy je nielen predaj výrobku, ale celková ponuka komplexných služieb, ktoré zabezpečia ich úspešné napredovanie.

Výzva

Pre AFINIS Group® dlhodobo zastrešujeme marketing ich služieb a produktových rád.
Spolupracujeme s ich marketingovým a predajným tímom a spoločne posúvame vpred ich digitálne aktivity pri promovaní služieb a produktov.

Cieľom zadania bolo podporiť predajný tím v komunikácii so zahraničným dodávateľom a potencíalnymi záujemcami. Vytvoriť prepojenie s API zahraničného dodávateľa, ktorého sa AFINIS Group® stal výhradný distribútor.

 

  • Podpora predajného tímu pri ponúkaní sortimentu zahraničného distribútora
  • Zobrazenie ponuky produktov zahraničného dodávateľa na firemnom webe AFINIS Group®
  • Filtrácia produktov na základe parametrov
  • Zobrazenie filtrov v podporovaných jazykových verziách
  • Dostupnosť jednotlivých produktov na unikátnych podstránkach pre zlepšenie SEO

Riešenie

  • Funkčné riešenie filtrácie ponuky produktov zahraničného dodávateľa
  • Prepojenie s API zahraničného dodávateľa a s firemným webom postavenom na WordPresse
  • Funkčné riešenie v podobe WordPress Pluginu
  • Filtrácia na základe podporovaných parametrov
  • Funkčnosť riešenia v oboch jazykových verziách

Využitie API prepojenia v unikátnom WordPress plugine

Firemná webová stránka AFINIS Group® komunikuje priamo s databázou zahraničného dodávateľa za pomoci API. Žiadosti API sú uchovávané (cachované) a tak vyhľadávanie prebieha rýchlejšie ako býva bežné na strane užívateľa, v prehliadači.

WordPress CMS ako výzva

Spracovanie a zobrazenie dát na klientskom webe AFINIS Group® a jeho použitej CMS platforme WordPress bolo umožnené vytvorením unikátneho wordpress pluginu, ktorý prebral na seba funkčnú aj zobrazovaciu stránku.

Kompatibilita

WordPress plugin je kompatibilný s webom AFINIS Group® a jeho vizuálom, ale aj s jazykovým modulom. Stal sa súčasťou pracovného procesu predajného tímu a výrazne dopomohol zvýšiť záujem o produkty a interakciu s webovou sekciou SIMMERRING® SELEKTOR.

Zapracovanie

Vyžiadali sme od klienta AFINIS Group® podklady a požiadavky o jeho predstave funkčnosti. Naštudovali sme si dokumentáciu od zahraničnej firmy. Pripravili sme technickú špecifikáciu a následne začali s vývojom unikátneho WordPress pluginu. Na testovacej kópii webu AFINIS Group® sme otestovali vyvinutý Wordpresový plugin. V ďalšom a poslednom kroku sme riešenie nasadili na ostrú prevádzku webu AFINIS Group®.

Webové riešenie – WordPress plugin sa stal súčasťou pracovného procesu predajného tímu. Z komplexného riešenia možnosti výberu produktu podľa filtrov sa stal pomocník pre predajcov pri komunikácii s potenciálnym klientom AFINIS Group®.

V číslach

celková dĺžka vývoja

%

kompatibilita s WordPressom

%

podpora pre predajný tím AFINIS Group®

Potrebujete poradiť?