Zrýchlenie načítania webu

Zrýchlite váš web pre zákazníkov. Správne nastavenie rýchlosti dokáže zvýšiť spokojnosť zákazníkov pri nákupe.

Ako na zrýchlenie načítania webu?

Máte len 2 sekundy, aby vaši návštevníci “počkali“ kým sa načíta web. Uponáhľaná doba si vyžaduje raketovo rýchle webové stránky. Dajte svojmu webu šancu predbehnúť konkurenciu.

Čo je to rýchlosť webovej stránky?

Rýchlosť načítania webovej stránky je metrika, ktorá ukáže ako rýchlo sa webová stránka načíta a jej kompletný obsah zobrazí v prehliadači užívateľa. Rýchlosť samotnej webstránky vieme ovplyvniť jej optimalizovaním – úpravami ktoré pomôžu získať nielen lepšie pozície na Googli (SEO optimalizácia), ale hlavne zlepšiť používateľský zážitok na webovej stránke (UX – user experience).

Čo obsahuje zrýchlenie webovej stránky?

Existuje niekoľko výhod, ktoré získate zrýchlením webovej stránky. Výsledkom bude ziskovejšia stránka čo sa týka počtu zakúpených produktov, vyplnených formulárov alebo telefonátov. Jednoducho spokojnejší zákazníci – viac interakcií.

Pozícia vo vyhľadávačoch

Rýchlosť webstránky je jedným z mnohých faktorov, ktorý vyhľadávače Google zohľadňuje pri hodnotení kvality stránky

Mobilná skúsenosť

Vďaka rýchlemu webu je prehliadanie na mobilných zariadeniach plynulejšie a pohodlnejšie a spokojnosť návštevníkov vyššia. Mobilné nákupy sa ľahšie realizujú.

Viac konverzií

Ak sa stránky načítajú rýchlejšie, návštevníci sú s väčšou pravdepodobnosťou ochotný vykonať požadovanú akciu. Môže sa jednať o kúpu produktu, vyplnenie formuláru alebo realizáciu telefonátu.

Spokojnosť používateľov

Rýchle načítanie webových stránok zabezpečí používateľom ľahšiu dostupnosť potrebných informácií.

Miera odskočenia

V prípade, ak sa stránky načítavajú rýchlo, používatelia menej často opúšťajú stránku a hľadajú informácie inde. Ak je miera odskočenia – vrátenia sa z pomalého webu späť vyššia je to negatívny signál.

Indexovanie stránok

Rýchla webová stránka uľahčuje vyhľadávačom ľahšie spracovanie obsahu a HTML kódu a teda aj indexovanie. Získate lepšie hodnotenie a crawler svoju prácu ľahšie dokončí.

Ako vám môžeme pomôcť?

Skoro nič nestojí a môžete zarábať. Zamerajte sa na detaily, vďaka ktorým privediete na vaše webové stránky oveľa viac zákazníkov. Optimalizovaný obsah a funkčnosť webovej stránky vám z dlhodobého hľadiska pomôže pritiahnuť množstvo návštevníkov.

S čím z digitálneho sveta potrebujete pomôcť?

Bezplatná konzultácia