Skip to main content

Facebook umožní adminom stopnúť hejterov pod príspevkami

od | apr 8, 2021 | Facebook, Nezaradená novinka, Trendy

Vypublikovali ste príspevok na vašej Facebook stránke a strhla sa pod ním divoká diskusia? Koľkokrát sme si vzdychli, keby sa dali vypnúť komentáre. Ten čas konečne nastal.

Facebook uvádza pre správcov stránok aj pre užívateľov novú funkcionalitu. Umožní vypnúť komentáre pod príspevkami. Administrátori stránok tak dostávajú skvelý nástroj na kontrolu obsahu.

Komentovať už nebude môcť každý

Doteraz komentovanie verejných príspevkov fungovalo tak, že do diskusie mohol prispievať každý, bez ohľadu na to, či je alebo nie je fanúšikom vašej stránky. Po novom už bude sprístupnenie komentovania na vás.

Funkcionalita nie je celkom nová. Vypínanie komentárov pod príspevkami funguje vo facebookových skupinách.

Zastavte hejterov a hoaxerov

Facebook v poslednej dobe zahltilo množstvo hejterov, “odveci” komentárov či rôznych hoaxov. Mazať či reagovať na takéto príspevky si vyžaduje množstvo úsilia, pričom výsledok býva zväčša nulový. Trocha nadnesene platí nepísané pravidlo, že vo facebookovej debate nemôžete nikdy vyhrať.

Ak sa rozvinie diskusia, ktorá nemá východisko, nezostáva nič iné, len ju opustiť a viac sa do nej nezapájať. Stáva sa však, že diskusia pokračuje ďalšej aj bez vášho zásahu, čo môže negatívne prispievať k vnímaniu vašej značky.

Administrátor stránky po takýchto akciách zostáva psychicky vyťažený a nemá čas na dôležitejšie práce. Kedysi bolo jedno z odporúčaní nereagovať na nenávistné či nerelevantné komentáre. Facebook teraz mení celú stratégiu.

Admin sám určí, kto môže komentovať príspevok

Nová funkcionalita od Facebooku bude fungovať tak, že administrátor sám určí, kto môže a kto nemôže komentovať zverejnený príspevok. K tomuto kroku Facebook pristúpil po obrovskom množstve nevhodných interakcií, ktoré sa vyskytujú pod príspevkami.

Nastaveniach komentovania dáva možnosť vytvoriť si publikum, ktorému administrátor umožní zapojiť sa do diskusie pod príspevkom. Týmto krokom vylúči rôznych hejterov.

Koniec hejterov?

Facebook očakáva, že diskusie pod príspevkami budú vecnejšie a konkrétnejšie bez množstva hejtu či osočujúcich komentárov alebo hoaxov. Po vylúčení nerelevantných komentárov sa  zjednoduší  aj reagovanie na príspevky užívateľov. Do akej miery ide o cenzurovanie obsahu a obmedzenie slobody prejavu ponechávame na vašej úvahe.

Funkcionalita funguje pre firemné stránky alebo pre verejné osoby. Vyskúšajte si ju tu.

Ako nastaviť komentovanie príspevkov?

Facebook ponúka jednoduchý návod. Prejdite do sekcie Nastavenie a súkromie, kliknite na Nastavenie. Vľavo vyberte Verejné príspevky. V časti Kto ma môže sledovať skontrolujte nastavenie, vyberte možnosť Verejné. V položke Komentáre pri verejných príspevkoch vyberte Upraviť. Zvoľte si z ponúkaných možností:

  • Verejné – k príspevkom môžu pridávať komentáre všetci fanúšikovia vašej stránky aj ľudia, ktorí vašu stránku nesledujú
  • Priatelia – komentáre môžu pridávať vašich priatelia na Facebooku. Ak v príspevku označíte niekoho z vašich priateľov, dosah a možnosť komentovania sa rozšíri o označeného užívateľa a jeho priateľov.
  • Priatelia priateľov – komentovať môžu všetci vaši priatelia aj všetci priatelia vašich priateľov

Na profile si nastavíte aj to, kto môže komentovať jednotlivé príspevky. Prejdite na  príspevok, kliknite na … a vyberte si, kto ho môže komentovať. Vyberte Kto môže príspevok komentovať?

Zvoľte z možností:

  • Verejné
  • Priatelia
  • Profily a stránky označené v príspevku

Podľa zvolených možností uvidia užívatelia pod vaším príspevkom možnosť alebo nemožnosť komentovať. Tí, ktorí nespadajú do vášho výberu, uvidia iba obmedzenie komentovania.

Skúste si to pri vašich príspevkoch.

Spravujte vaše sociálne siete aktívne? Spravíme vám audit a pomôžeme k lepším výsledkom. Kontaktujte nás.

Zaujal vás článok a radi by ste posunuli svoje podnikanie na ďalší level?

Autor článku
iFOCUS

iFOCUS

Vieme, že pre niekoho môže byť digitálny marketing nočná mora, my v iFocuse ho však milujeme. Pomáhame firmám a ich značkám dlhodobo rásť. Hľadáme priestor, kde sa dajú vďaka správne urobenej optimalizácii web stránok či reklame na Google, Facebok, Instagrame či LinkedIn navýšiť firemné zisky a dosiahnuť ciele. S radosťou prijímame všetky výzvy, pretože iba tak dokážeme spoločne s našimi klientami rásť.