Google, Facebook a Seznam venujú podnikateľom kredit zadarmo

od | apr 9, 2020

Kto inzeroval minulý rok na Google, získa bezplatne kredit navyše. S podobnou pomocou prichádza aj Facebook a český Seznam.

Malé a stredné firmy, ktoré aktívne inzerovali v Google od začiatku roka 2019 majú nárok na kredit zadarmo. Pomoc získajú aj mimovládky a finančné spoločnosti.  Už čoskoro sa objaví v ich účte notifikácia s upozornením na kredit. Pomocnú aktivitu robí Google, ktorý sa tak snaží pomôcť počas prísnych opatrení voči šíreniu COVID-19  malým a stredným podnikateľov pôsobiacim v online. Cieľom je zachovať spojenie medzi zákazníkmi a inzerentom.  Spoločnosť Google sa zaviazala, že takto bude pomáhať a podporovať malé a stredné podniky, zdravotnícke organizácie. Pre viac informácií sledujte oficiálnu stránku Google for Small Business, kde sú pravidelne nové aktualizácie k finančným príspevkom.  https://support.google.com/google-ads/answer/9803410

Vďaka týmto príspevkom aj vy môžete potiahnuť počas výpadku príjmov reklamu v Google – zadarmo. Skvelé. Vyčerpať ho treba do konca tohto roka.

Check In:

Mám nárok na Google kredit?

Skontrolujte začiatok vašej inzercie. Ak ste inzerovali od januára minulého roka bez prerušenia, môžete očakávať kredit navyše.

Čo ak som začal inzerovať neskôr?

Google zatiaľ týmto inzerentom bezplatný kredit neuvoľnil. Zmeny si odsledujte na stránke Google.

Nemám nárok na kredit zdarma, viete mi pomôcť?

Áno. Vieme zabezpečiť zľavu až 20 % v kampaniach Google Ads a bezplatné konzultácie k vašej inzercii.

Facebook vyčlenil financie pre 30 000 malých podnikov

S pomocou prichádza aj Facebook. Získať ho môžu firmy, ktoré podnikajú aspoň jeden rok a majú od 2 až 50 zamestnancov.  Medzi krajinami, v ktorých malé a stredné podniky a podnikatelia môžu požiadať o príspevok zatiaľ Slovensko nefiguruje. Z okolitých krajín pribudla Česká republika či Poľsko. Aktuálny stav sledujte na stránke https://www.facebook.com/business/boost/grants

Seznam ponúka pomoc firmám a podnikateľom, ktorých zasiahli opatrenia voči koronavírusu

Český server Seznam ponúka podnikateľom bezplatnú alebo dočasne zvýhodnenú inzerciu na portáloch, ktoré patria pod tohto internetového prevádzkovateľa. Na pomoc určili 100 miliónov českých korún. Ponuku využili už autoservisy a realitné kancelárie. Seznam uvádza, že k žiadostiam pristupuje individuálne a zohľadňuje potreby podnikateľa. Príspevok môžu získať reštaurácie, remeselníci, hotely a penzióny, cestovné kancelárie, kúpele a podobne. Hľadali sme riešenie pre klienta, ktorý sa pohybuje v oblasti finančných služieb, pre aukcie však táto ponuka neplatí. Voľný je len bannerový reklamný priestor.

Bližšie a aktuálne informácie sledujte na https://nenechame-vas-v-tom.cz/?form

iFocus pomáha: Bezplatné konzultácie a poradenstvo

Máte marketingový alebo e-commerce problém? Potrebujete rýchle zmeny, aby ste preklopili biznis do online? Nájdeme pre vás riešenie alebo navrhneme možnosti, ako postupovať ďalej. Požiadajte o bezplatnú konzultáciu.

Autor: iFOCUS
Sme nadšenci do online. Je to vášeň, inštinkt, ktorý nás ťahá k výzvam.