Mergado: Ako vyladiť eshop na maximum? Začnite produktovým feedom

od | dec 19, 2019

Mergado je služba, ktorá zjednodušuje prácu eshopom s XML feedmi.

Koľkokrát sa vám stalo, že vám systém zamietol reklamu? Heuréka nepovolila zobrazovanie produktov, podobne to nešlo vo Favi či na Glami. Váš produktový feed mal nedostatky.

Ak chcete predávať na rôznych tovarových porovnávačoch, musíte sa im prispôsobiť. Na úpravu dátových XML feedov najlepšie poslúži aplikácia Mergado. Je výborná, pretože nič neriešite v administrácii eshopu, ale v externej online aplikácii.  XML feed alebo produktový feed je textový súbor, ktorý obsahuje informácie o tovare.

Zvládne to programátor. Zvládnete to vy!

Poviete si, takú úpravu zvládne aj programátor. Drobné úpravy produktového feedu naozaj zvládne programátor. Lenže všetci vieme, že programátori nikdy nemajú na drobné úpravy čas. Ak to aj spravia, trvá to nekonečne dlho a neviete to po ňom skontrolovať. V Mergado si XML feed viete upraviť sami a stále ho máte pod kontrolou.

Mergado je skvelý nástroj pre správcov eshopov alebo PPCčkarov a slúži pre úpravu XML feedov. Podľa potreby si spravíte potrebné úpravy tak, aby ste mohli inzerovať na rôznych predajných portáloch. Každý z nich totiž vyžaduje iné podmienky, ktoré produktový feed musí spĺňať. Rôzne podmienky sú pre Heuréku a Favi, rôzne pre Glami, Biano, Facebook či Google Shopping.

Optimalizujte náklady na reklamu vo vyhľadávačoch tovaru

Najčastejšie eshopy používajú Heuréku, ale na sile už nabrali aj Najnákup, postupne aj Pricemania a veľmi populárne Favi či Glami.  Každá z týchto platforiem má odlišné požiadavky na to, čo má XML feed obsahovať. Môžete použiť jeden univerzálny, ale nikto vám nezaručí, že aj keď ho porovnávače akceptujú, že budú vaše reklamy výkonné. Vďaka aplikácii Mergado, ktorá funguje online a nemusíte ju inštalovať sa prihlásite do svojho účtu a XML feedy môžete spravovať odkiaľkoľvek.

Čo všetko viem s Mergadom robiť?

agentúre používame pre eshopy Mergado najmä na párovanie produktov. To býva často pri Heuréke problém, pretože XML feedy eshopov nespĺňajú kategorizáciu, ktorú predpisuje napríklad Heuréka. Alebo chýbajú dôležité popisy, názvy výrobcov, Gtinn, EAN kódy. S Mergadom však dokážeme tieto problémy a chyby efektívne vyriešiť.

Mergado pomáha tiež optimalizovať náklady na bidovanie. Produkty, ktoré nemáte skladom alebo sa už vypredali, nastavíte vo feede tak, aby sa nezobrazovali. Podobne je to aj pri duplicitných produktoch alebo tovaroch, kde sa cena rovná nule. Všetky chyby, ktoré majú za výsledok len vyhodené peniaze pomocou aplikácie Mergado odstránite.

Optimalizácii nákladov a efektívnejšiemu zobrazovaniu reklám napomáha rovnako aj pridanie nepovinných elementov. Čím viac informácií poskytnete zákazníkovi, tým bližšie ste k jeho peňaženke.

Mergado dostane vaše akcie do produktového feedu

Pripravujete na víkend dopravu zadarmo? Zobrazte to vašim zákazníkom. Budete k vybraným tovarom pridávať pozornosť, darček? Povedzte im o tom. Cez aplikáciu Mergado dostanete všetko do vášho XML feedu. Ak ponúkate sezónny tovar, ktorý sa predáva viacej počas leta alebo naopak, počas zimy, v Mergade si to jednoducho nastavíte. Počas slabej sezóny cenu za preklik znížite, počas silnej sezóny ju zvýšite.

Mergado a ďalšie aplikácie

Mergado je len začiatok. Množstvo aplikácií, ktoré úzko fungujú s Mergadom, sa vo výraznej miere podieľa na rozvoji celkovej stratégie predaja v online. Prostredníctvom aplikácií zautomatizujete množstvo procesov a ušetrí množstvo času. Iné aplikácie slúžia na grafické odlíšenie sa od konkurencie. Vďaka využitiu efektných grafických prvkov budete krok pred konkurenciou. Kombinácia nadstavbových aplikácií prináša do stratégie eshopu nový pohľad a dlhodobú udržateľnosť vysokej výkonnosti.

Aj váš produktový feed pre eshop vyladíme na maximum. Ponúkajte vaše produkty zákazníkom a zvýšte konverzie. Začnite už dnes – kontaktujte nás.

Sme držiteľom certifikátu Mergado. Pravidelne sa vzdelávame na školeniach, ktoré organizuje Mergado a dostávame informácie o novinkách, ktoré aplikujeme do praxe.

Autor: iFOCUS
Sme nadšenci do online. Je to vášeň, inštinkt, ktorý nás ťahá k výzvam.