Skip to main content

TOP 5: Slovenskí Youtuberi + BONUS

od | aug 28, 2017 | Trendy

Aktuálnu verziu článku si prečítate tu. 

 

Youtube už dávno nie je miesto, kde sleduješ klipy obľúbených interpretov, ale taktiež miesto, kde nájdeš ľudí, ktorí tvoria vlastné videá, inšpirujú nimi ostatných ľudí, zachytávajú každodenné činnosti, prípadne sa venujú konkrétnej téme. Vybrali sme pre teba 5 Youtuberov zo slovenskej scény a tiež jeden zahraničný bonus.

Sajfa (105 704 subscriberov)

Sajfa už nie je na Slovensku známy len ako moderátor, ale tiež ako sám o sebe tvrdí – najstarší slovenský Youtuber. Sieti Youtube, a najmä vlogovaniu, sa začal venovať v novembri minulého roka, kedy vydal svoj prvý vlog z New York City. Odvtedy už Sajfa presiahol hranicu 100 vlogov a stihol nazbierať viac ako 100 000 odberateľov, čo bolo jedno z jeho predsavzatí roku 2017. Sajfa sa zameriava na daily vlogy, čo znamená, že väčšinu obsahu videí tvoria momenty z jeho každodenného života. Ozdobou jeho vlogov je manželka Veronika a ich Molly.

GoGoManTV (1 631 798 subscriberov)

GoGo je jednoznačne považovaný za najznámejšieho slovenského Youtubera. GoGovi sa zapáčila predstava zarábania si tým čo ho baví. A to je tvorba videí. Svoje pôsobenie na Youtube scéne začal v roku 2011 v garáži. Preslávil tým, že komentoval hranie Minecraftu. Na jeho kanáli nájdeš vlogy, rôzne challenges a videá z tripov.

Už si videl, ako GoGo odviezol prezidenta do práce?

LucyPug (393 848 subscriberov)

Lucka sa k vlastnému Youtube kanálu dostala vďaka GoGovi, s ktorým tvorili pár. GoGo ju do toho doslova dotlačil, keďže sama mala z toho strach. Veľmi rýchlo však zistila, že tvorba videí je to, čo ju baví. Lucka sa zameriava na Lifestyle and Beauty, módu a zachytáva aj momenty zo svojich výletov. Tiež u nej nájdeš pár receptov. V jej videách taktiež nemôže chýbať GoGo a mopslík Lili.

Pozri si Lucyne video s tipmi na letný make up:

Expl0ited (729 782 subscriberov)

Svoje pôsobenie na Youtube scéne začal pred 4 rokmi hraním hry Minecraft, ktoré popri tom natáčal a komentoval. Postupne natáčal aj hranie iných hier. Na jeho kanáli nemôžu chýbať ani vlogy, vtipné videá. Ich súčasťou sú aj iní Youtuberi a tiež spoločné videá s MoMou. Expl0ited má merch EXOT, kde môžeš nájsť mikiny, tričká, šiltovky a iné veci pod jeho značkou.

Keď chceš vidieť, ako sa Expl0 dostal do ZOO v detskom kočíku, pozri video:

MoMA (325 490 subscriberov)

Svoje prvé video vydala v roku 2014 a jej Youtube kanál sa zameriava na fashion, beauty a lifestyle. Spolu s Expl0m tvoria pár a na ich kanáloch môžeš vidieť ich spoločné videá aj z cestovania. Jej najsledovanejšie video je však úplne odlišné od ostatných. Zachytáva jej spoveď o anorexii, ktorá ju trápila. MoMA má tiež kanál, ktorý sa vola Moma Vlogs, kde nájdeš jej vlogy.

V tomto videu ti MoMA predstaví jej letné kozmetické vychytávky:

Casey Neistat (7 702 238 subscriberov)

Casey je jedným z najúspešnejších Youtuberov súčastnosti. Jeho začiatky neboli vôbec jednoduché. Po odchode zo strednej školy, ako 17 ročný, odišiel aj z domu. Pracoval ako umývač riadov. Popri tom so svojou partnerkou vychovávali syna Owena. Po rozchode sa rozhodol presťahovať do New York City, kde pracoval ako producent a režisér spolu so svojím bratom. Postupom času zistil, že jeho vášňou je Youtube. Na jeho kanáli nájdeš videá z jeho ciest. Množstvo výletov podniká so svojím synom. Robí vlogy, ktorých súčasťou je jeho manželka Candice. A najtypickejšia vec pre Cayseho? Jednoznačne elektrický longboard!

Casey ti zhrnie podstatu Youtube v krátkom videu

A na záver: Just keep creating !
Zdroj: youtube.com

Začnite s ONLINE MARKETINGOM aj vy! Pomôžeme vám.

Zaujal vás článok a radi by ste posunuli svoje podnikanie na ďalší level?

Autor článku
iFOCUS

iFOCUS

Vieme, že pre niekoho môže byť digitálny marketing nočná mora, my v iFocuse ho však milujeme. Pomáhame firmám a ich značkám dlhodobo rásť. Hľadáme priestor, kde sa dajú vďaka správne urobenej optimalizácii web stránok či reklame na Google, Facebok, Instagrame či LinkedIn navýšiť firemné zisky a dosiahnuť ciele. S radosťou prijímame všetky výzvy, pretože iba tak dokážeme spoločne s našimi klientami rásť.