Skip to main content

Videoformáty Google Ads: Zaujímavým spotom oslovíte viac ľudí

od | feb 17, 2021 | e-commerce, Google, PPC, Trendy

Videoformáty Google Ads dokážu pritiahnuť množstvo ľudí na vašu stránku, k vašim produktom a službám. Niektoré formáty sa zobrazujú nielen v rámci služby Youtube, ale tiež na webstránkach a v aplikáciách, ktoré sú spriaznené s Google.

Medzi používané videoformáty Google Ads patria:

  • Preskočiteľné reklamy in-stream
  • Nepreskočiteľné reklamy in stream
  • Reklamy video discovery
  • Mikrospoty
  • Reklamy out stream
  • Reklamy masthead

Videoformáty Google Ads

Preskočiteľné reklamy in-stream

Zaujímavé videá môžete odprezentovať pred spusteným samotného videa v Youtube. Užívateľ si ide prehrať klip alebo film, ale ešte pred spustením sa mu zobrazí vaša reklama. Ak je pútavá, nepreskočí ju, ale dopozerá až do konca. Videoreklamu môžete spustiť aj počas videoklipu. Nevýhodou tejto reklamy je, že ju užívateľ môže po piatich sekundách preskočiť – prerušiť a pokračovať v sledovaní svojich videí.

Takéto reklamy využívame najmä pri oslovovaní potenciálnych zákazníkov. Môžete pomocou nich predávať či zvyšovať povedomieo značke. Všetko závisí od zvolené obsahu videoreklamy.

Nepreskočiteľné reklamy in-stream

Reklama na ponožky alebo zelený mužíček. To sú asi dva najfrekventovanejšie spoty, ktoré môžete poznať z Youtube reklám a nemohli ste ich vypnúť. Najmä pri tej druhej hrozilo, že to skončí s obrazovkou zle.

Nepreskočiteľné videoreklamy môžete zobraziť pred videom alebo počas neho. Spravidla mávajú do 15 sekúnd. Myslíme si, že čím kratší a hutnejší message, tým lepšie.

Na obsahu a vyhotovení videa si dajte maximálne záležať. Vždy majte na mysli, že reklama sa nedá preskočiť ani vypnúť a tak si ju musí užívateľ pozrieť celú. Prináša to so sebou množstvo výhod, ale tiež aj nevýhody. Váš brand môžete pekne zviditeľniť, ale rovnako aj znechutiť. Dôležité je nájsť správny pomer v zobrazovaní reklamy.

Reklamy video discovery

Discovery videá sú zaujímavý formát. Zobrazujeme ho tam, kde užívatelia vyhľadávajú obsah. Napríklad v Youtube hľadajú nejaké video, vo výpise výsledkov hľadania mu prostredníctvom tejto reklamy odporučíme video, ktoré by ich mohlo zaujať. Výhodou týchto reklám je, že majú miniatúrny obrázok a krátky text, ktorý ak je pútavý, tak zvyšuje záujem kliknúť na reklamu. Pre eshopy alebo služby je tento formát veľmi účinný.

Mikrospoty

Pre oslovenie čo najširšieho spektra zákazníkov využívame reklamný formát Mikrospoty. Pre úspešnosť videa a reklám, musia byť spoty byť krátke a pútavé, dôležité je, aby povedali príbeh alebo čokoľvek iné o vašom brande (značke).

Správnym obsahom a cielením dosiahnete zvýšenie povedomia o značke. Obmedzená je však dĺžka videa, ktoré má povolenú hranicu maximálne 6 sekúnd. Ich obsah preto treba premyslieť a kvalitne pripraviť.

Mikrospoty môžeme spustiť pred videom, počas neho alebo po skončení. Reklama sa počas trvania nedá preskočiť ani vypnúť. Mikrospoty nájdu užívatelia na webstránkach, na Youtube aj v aplikáciách partnerov Google pre video.

Reklamy out‑stream

Out-stream reklamy používame pri cielení na zákazníkov, ktorí používajú smartfóny. Prehrávajú sa bez zvuku. Ak na reklamu užívateľ klikne, spustí sa aj zvuk.

Tieto reklamy sa zobrazujú len v mobilných telefónoch na webstránkach a v aplikáciách partnerov Google. Ich výhodou je nízka cena a vysoký dosah. Spoplatňujú sa až po 2 sekundách vzhliadnutia.

Reklamy masthead

Ponúkate novú služby alebo ste zalistovali nový výrobok či značku produktov? Alebo ste pripravili krátkodobú akciu? Formát Masthead funguje tak, že počas krátkeho obdobia doručí reklamu obrovskému množstvu potenciálnych zákazníkov. Reklama sa však nenakupuje cez reklamný systém Google Ads, ale ju my ako agentúra sprostredkujeme priamo cez obchodnú službu Google.

Reklama Masthead funguje v desktopoch, televíziách aj v mobilných zariadeniach. Reklama sa v počítačoch zobrazí v domovskej stránke Youtube hore nad obsahom. Video môže mať 30 sekúnd. Návštevníci si zvuk reklamy spustia kliknutím na ňu.

V smartfónoch funguje Masthead na hlavnej stránke Youtube bez zvuku. Takéto mobilné video pozostáva z miniatúrnej fotky, prispôsobiteľného nadpisu, popisu a CTA buttonu.

Na televíznej obrazovke sa video prehráva bez zvuku počas celého trvania. Mnoho ľudí dnes sleduje prostredníctvom smart krabičiek v TV nielen streamovacie služby, ale tiež si zapína videá z Youtube kanála. S reklamou môžu diváci interagovať použitím diaľkového ovládača. V TV reklame sa nedá pridať výzva na akciu.

Z mnohých formátov sa nám najviac osvedčili in-stream videá s vypnutím aj bez vypnutia. Dôležitá je už samotná príprava videa, ktoré má vtiahnuť užívateľa. Pomôžeme vám s prípravou a návrhom konceptu, aj s realizáciou videa.

Kontaktujte nás.

Zaujal vás článok a radi by ste posunuli svoje podnikanie na ďalší level?

Autor článku
iFOCUS

iFOCUS

Vieme, že pre niekoho môže byť digitálny marketing nočná mora, my v iFocuse ho však milujeme. Pomáhame firmám a ich značkám dlhodobo rásť. Hľadáme priestor, kde sa dajú vďaka správne urobenej optimalizácii web stránok či reklame na Google, Facebok, Instagrame či LinkedIn navýšiť firemné zisky a dosiahnuť ciele. S radosťou prijímame všetky výzvy, pretože iba tak dokážeme spoločne s našimi klientami rásť.