Skip to main content

Zachráňte váš online biznis. Nárokujte si vašu firmu v Google.

od | aug 19, 2021 | Google

Pridanie alebo nárokovanie firmy v službe Moja firma na Googli

Máte v Google vytvorený účet pre vašu firmu, ale neviete sa k nemu dostať? Nárokujte si vašu firmu u Google. Ide to a do 30 dní celý problém vyriešite k vášmu prospechu. Pozor nie vždy však je takáto možnosť k dispozícii. V tomto prípade sa obráťte na Google podporu alebo na agentúru s certifikátom Google Partner.

Stratený prístup do profilu

Účet Google Moja Firma umožňuje bezplatnú prezentáciu vášho podnikania v online prostredí. Stretávame sa s tým, že firmy takýto profil majú, ale nedokážu sa do neho dostať. Buď profil zakladal zamestnanec, ktorý tam už nepracuje, profil založil niekto mimo firmu alebo sa profilom dlho nič nerobilo a „zabudlo“ sa heslo. Nič vážne sa nedeje, Google myslel aj na takéto prípady. Jednoducho si nárokujte vašu firmu.

Ako si nárokovať firmu v Google Business Manageri?

V počítači si otvorte v prehliadači Google Mapy alebo v smartfóne aplikáciu Google Maps. Vyhľadajte podľa názvu vašu firmu. Pozor, môže sa objaviť viacero firiem s takmer totožným názvom, preto pozorne vyberte správny. Prejdite do firemného profilu a kliknite na NÁROKOVAŤ TÚTO FIRMU – Vlastním alebo spravujem túto firmu. Potom si zvoľte možnosť overenia a dodržte celý postup, ktorý vám Google ponúkne.

Profil máme, ale nevieme ho spravovať

Vytvoril a overil niekto váš profil v Google Moja Firma a vy sa  k nemu neviete dostať? Skúste to cez aktuálneho vlastníka profilu. Pohľadajte vo firemnom profile odkazy Nárokovať firmu alebo Vlastníte túto firmu? Ak ich nevidíte, tak s najväčšou pravdepodobnosťou ste už vlastníkom tohto profilu. V profile by ste mali vidieť odznak Tento firemný profil spravujete vy.

  1. Ak chcete požiadať o vlastníctvo firemného profilu, Google ponúka dve možnosti
  2. Kliknite na link a zadajte presný názov a adresu vašej firmy. Vo výsledkoch vyberte ten správny
  3. Nájdite vašu firmu cez Google Maps a vo firemnom profile kliknite na Nárokovať túto firmu
  4. Kliknite na Pokračovať
  5. Zobrazí sa vám správa, že profil už pred vami overil niekto iný. Ak máte autorizáciu na správu profilu, požiadajte jeho súčasného vlastníka o vlastníctvo
  6. Kliknite na Požiadať o prístup a vyplňte formulár
  7. Odošlite

Po odoslaní formuláru má vlastník profilu tri dni na to, aby vám odpovedal. Stav vašej žiadosti si skontrolujete v Moja firma na Googli alebo rovno kliknite na odkaz v emaile s potvrdením.

Ak aktuálny vlastník profilu vašu žiadosť schváli, získate prístup do profilu. Upozornenie vám príde na email a vy môžete následne spravovať profil.

Upozornenie vám príde tiež v prípade, ak vlastník profilu vašu žiadosť zamietne. Proti tomuto rozhodnutiu sa však môžete odvolať.

Google my business

Nikto mi na email neodpovedal ani po troch dňoch

Zatiaľ sa ešte nič nedeje, skúste si firemný profil nárokovať. Vráťte sa do emailovej schránky, vyhľadajte email, ktorý vám prišiel po odoslaní žiadosti o vlastníctvo. Vyhľadajte svoju žiadosť a podľa pokynov na obrazovke vykonajte overenie.

Druhá možnosť je prihlásiť sa do služby Moja firma na Google a vyhľadať v hlavnom paneli button Nárokovať alebo Overiť. Google však upozorňuje, že možnosť nárokovať si profil nemusí byť vždy k dispozícii.

Firmu na Googli si nechajte overiť. Google pošle overovací kód poštou

Ak už máte profil vašej firmy v Google alebo ste ho získali nárokovaním si, overte ho. Vo väčšine prípadov Google pošle overovací kód, ktorý potom zadáte vo vašom profile. Treba sa však obrniť trpezlivosťou, spravidla to trvá 14 dní, ale nie je to pravidlo. Do 30 dní vám však  zásielka musí doraziť, lebo následne kód expiruje. Sledujte preto poštovú schránku a obálky počas obdobia po odoslaní žiadosti o overenie včas otvárajte.

Po overení budete vlastníkom vy a môžete robiť zmeny

Overenie firmy vám zaručí, že budete vlastníkom profilu vy a teda, že všetky informácie v profile sú korektné. Rovnako máte prístup k rôznym úpravám – od názvu firma až po zmenu otváracích hodín či telefónneho čísla. O možnostiach profilu v Google Moja firma sme písali v našom staršom blogu. Google môže vaše informácie zobraziť aj po niekoľkých týždňoch.

Overenie firmy na tri spôsoby. Najlepšie poštou

Pre overenie firmy Google ponúka tri možnosti, väčšina firiem má k dispozícii iba overenie poštou. V profile však môžete nájsť aj možnosť cez telefón alebo email. Ak máte aj takúto možnosť, využite ju. Je to rýchlejšie ako overenie poštou.

Aby overenie poštou prebehlo čo najrýchlejšie, skontrolujte si, či je vaša adresa v súlade s pokynmi Google na zadanie adresy a napíšte aj meno osoby, ktorej sa má pošta doručiť.

Následne vám Google zašle na zadanú adresu jedinečný overovací kód určený len pre vašu firmu. Pre potvrdenie miesta – adresy, kde sa vaša firma nachádza musíte zadať tento kód.

Počas čakania na kód s profilom nič nerobte, neupravujte ho ani nevykonávajte žiadne zmeny. V žiadnom prípade nežiadajte o nový kód.

Prišiel mi kód, čo ďalej?

Pripravte si kód, ktorý bol v zásielke a prihláste sa do Google Moja Firma. Overte svoj profil – zadajte overovací kód. Po overení môžete pridávať správcov a vlastníkov profilu. Vlastníctvo profilu môžete previesť aj na tretiu stranu. Kód si uschovajte v bezpečí.

Pozor na falošné telefonáty

Google vás nebude kontaktovať a žiadať od vás overovací kód.

Zdá sa vám komunikácia s Google komplikovaná? Pomôžeme vám so získaním vášho profilu späť. Vďaka našim certifikátom od Google sme ich partner a máme k dispozícii kvalitný support.

Zaujal vás článok a radi by ste posunuli svoje podnikanie na ďalší level?

Autor článku
iFOCUS

iFOCUS

Vieme, že pre niekoho môže byť digitálny marketing nočná mora, my v iFocuse ho však milujeme. Pomáhame firmám a ich značkám dlhodobo rásť. Hľadáme priestor, kde sa dajú vďaka správne urobenej optimalizácii web stránok či reklame na Google, Facebok, Instagrame či LinkedIn navýšiť firemné zisky a dosiahnuť ciele. S radosťou prijímame všetky výzvy, pretože iba tak dokážeme spoločne s našimi klientami rásť.