Instagram zlepšuje nákupný proces produktov a služieb

Instagram priniesol novinku do ponuky služieb, zatiaľ v testovacom režime. Do postov už budeme môcť pridávať akčné tlačidlá. Slúžia podobne ako CTA buttony na banneroch.

CTA button alebo tlačidlá pre akciu vyzývajú zákazníkov k uskutočneniu konverzie – použiť, kúpiť, rezervovať a podobne. Prostredníctvom Instagramu si tak môžu zabezpečiť lístky do kina, či zarezervovať miesta v reštaurácii. Novinku nájdete v biznis účtoch. Pre osobné účtu dostupná nie je.

Ako to funguje?

Tlačidlá akcie prepájajú instagramový účet s online službami, ktoré ponúkate, pričom zákazníci s vami komunikujú priamo cez váš profil. Po celý čas tak ostávajú prítomný v instagramovom prostredí vášho profilu.

Všetky funkcie sú v súčasnosti v testovacom režime a Instagram ich postupne sprístupňuje pre všetky biznis profily. So správou vášho profilu vám radi pomôžeme.

So zákazníkmi na instagramových biznis profiloch už komunikujeme jednoduchšie

Nástroj pre zasielanie správ a správu doručenej pošty prešiel zefektívnením. Nedávno ho Instagram aktualizoval a zjednodušil nám tak komunikáciu so zákazníkmi.

Dôvodom bolo to, že biznis profily majú čoraz viac followerov a na Instagrame zažívajú skutočný boom. Podľa štatistík ich sleduje až 80 % užívateľov. To núti Instagram zlepšovať komunikačné možnosti so zákazníkmi cez ich profily.

Aj vďaka tomu sa medzi novinkami objavil Nástroj pre rýchlu odpoveď. Pripraviť si tak môžeme niekoľko variantov prednastavených odpovedí. Podobnú možnosť už poznáme z Facebooku 🙂

 

Ďalšie novinky z Instagramu čítajte tu. 

Preverili naše
Know-how