Skip to main content

Focusky #1 – Novinky z online marketingu

od | júl 20, 2020 | Focusky

Prinášame nový pravidelný formát článkov o novinkách z online marketingu.

Uvedomujeme si, že v online priestore sa toho v krátkom čase dokáže udiať naozaj veľa a je veľmi jednoduché niečo prehliadnuť. Vieme aj to, že nemôžeme veriť každej titulke, ktorú si prečítame. Práve preto pre vás budeme zhromažďovať, vyberať a overovať relevantné novinky. Vo Focuskách vám predstavíme aktuálne novinky. Prehľadne a stručne.

V dnešných Focuskách sa okrem iného dozviete o pribúdajúcich reklamách na Instagrame, pokute pre Zuckerberga a AR kampani od Nike.

  1. REKLAMA V IGTV PRÁVE DORAZILA

Instagram ohlásil novú formu monetizácie pre Instagram. Reklama sa bude zobrazovať pri kliknutí na pokračovanie sledovania videa v IGTV. Údajná dĺžka reklamy by nemala presiahnuť 15 sekúnd. Táto možnosť je lákavá najmä pre tvorcov, ktorým ponúkne Instagram 55 % podiel z reklamy.

(Zdroj: newsfeed.cz)

 

  1. FACEBOOK SPRÍSTUPŇUJE NOVÝ LAYOUT GALÉRIÍ

Ide o zobrazenie fotografií po ich nahratí na Facebook.

Toto nové zobrazenie vám umožní kreatívnejšiu prácu s príspevkami a obrázkami.

(Zdroj: Twitter @wongmjane)

 

  1. AJ VY ZASTAVÍTE KAMPANE NA FACEBOOKU AKO TOP ZNAČKY?

Mark Zuckerberg sa práve stal chudobným o 7,2 miliárd dolárov po tom, čo nával spoločností stiahol reklamu zo siete Facebook.

Akcie spoločnosti pôsobiace v oblasti sociálnych médií klesli v piatok najviac o 8,3%, najviac potom, čo sa Unilever, jeden z najväčších svetových inzerentov, pripojil k iným značkám bojkotovania reklám na sociálnej sieti.

(Zdroj: https://adage.com/article/news/zuckerberg-loses-7-billion-firms-boycott-facebook-ads/2264576)

 

  1. KAMPAŇ NAMAĽUJ SI SVOJE AIR MAX 2090

Značka Nike prišla s netradičnou kampaňou, ktorá obletela svet. Nike vytvoril magazín vo forme maľovaniek, kde si môžete navrhnúť  vlastný dizajn. Pomocou aplikácie si kresbu naskenujete a uvidíte, ako vyzerá v 3D.

(Zdroj: Marketeris)

 

  1. POVEDZTE ĽUDOM, AKO SA VAŠE MENO VYSLOVUJE

Linked In vám umožní nahrať audio stopu výslovnosti vášho mena. Nahrávku bude možné pridať iba pomocou mobilnej aplikácie Linked In a mala by mať 10 sekúnd.

(Zdroj: https://www.theverge.com/2020/7/8/21317032/linkedin-name-pronunciation-record-audio-feature)

 

  1. FACEBOOK PRIDÁVA DO SKUPÍN NOVÉ FARBY

Ide o malú aktualizáciu, ktorá je zameraná na pomoc farboslepým alebo zrakovo postihnutým ľudom. V skupinách bude celkovo 15 farieb a taktiež možnosť vytvoriť vlastnú farbu.

(Zdroj matt navara)

Zaujal vás článok a radi by ste posunuli svoje podnikanie na ďalší level?

Autor článku
Karol

Karol

Už počas vysokej školy som mal v hlave veľký výkričník: ,,moja práca nesmie byť nudná“. Dobre nastavené SEO našej agentúry mi ukázalo cestu. Najskôr som sem prišiel na stáž a po škole som nastúpil na plný úväzok. Ešte som tu nezažil deň, kedy by som si povedal, že nie je do čoho pichnúť. Nové výzvy nám rastú pred očami. Som telom i dušou racionalista. Vždy idem až ku koreňu, aby som našiel logické súvislosti. A občas športujem. Nech si hlava odpočinie a zregeneruje na ďalší príval informácií.