Instagram umožní tagovanie ľudí vo videách

od | sep 24, 2018

Instagram testuje aktualizácie, ktoré by chcel v blízkej dobe zaviesť do sociálnej siete. Bude odporúčať príspevky, zverejní viac informácií o verejných účtoch a umožní užívateľom označovať profily ľudí vo videách.

Najzaujímavejšou testovanou novinkou od Instagramu je tagovanie ľudí vo videách. Ak ju zavedie, prinesie to veľké zmeny v šírení videí.

Nástroj zvýši potenciál počtu zobrazení videa, narastie interakcia a video sa dostane k ďalším užívateľom. Kým doteraz sme profily označovali v komentároch pod videom, novinka nám umožní označiť vo videu autora aj účinkujúcich. Po označení profilu príde jeho majiteľovi notifikácia. Instagram neuviedol, kedy by mohol nástroj nasadiť do používania.

Dozvieme sa viac informácií o obľúbených účtoch

Už čoskoro Instagram v účtoch zavedie dvojfaktorovú autorizáciu pomocou aplikácie Duo Mobile a Google Authenticator. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť. Podobné zmeny sú aj na Facebooku.

S novinkou súvisí aj zvýšenie transparentnosti Instagramu a boj proti falošným účtom. Preto po novom profily verejne známych osobností, značiek a spoločností dostanú novú funkciu O tomto účte.

Dozvieme sa tak informácie o roku založenia účtu, v akej krajine pôsobí, aké má aktuálne spustené reklamy, aké zmeny urobil vo svojom názve. Súčasne Instagram zverejní aj to, ktoré profily majú najviac spoločných followerov s daným účtom.

Instagram nám odporučí príspevky podľa toho, koho sledujeme

Príspevky podobné obsahom príspevkom tých, ktorých sledujeme, nám začne po ukončení testovania zobrazovať Instagram. Odporúčať nám chce aj príspevky tých, s ktorými komunikujeme. Pod feedmi zobrazí funkciu Odporúčané príspevky a po kliknutí na modrý button sa zobrazia ďalšie posty. Pre značky nový nástroj zvyšuje šance dostať sa do doporučených príspevkov. Aktuálne sa zobrazujú príspevky podľa hashtagov a užívateľov, ktorých sledujeme. A samozrejme platené reklamy.

Potrebujete pomôcť s vaším Instagramom? Kontaktuje nás.

Autor: iFOCUS
Sme nadšenci do online. Je to vášeň, inštinkt, ktorý nás ťahá k výzvam.