Skip to main content

Klasický Google Analytics končí. Privítajte GA4

od | mar 21, 2022 | Google Analytics

Google nedávno oznámil, že od júla 2023 už nepočíta s podporou aktuálnej verzie Google Analytics. Tú nahradí aktualizovaná podoba pod novým názvom Google Analytics 4 (GA4).

Od júla 2023 nastanú v sledovaní dát zmeny. Google Analytics 4 nahradí pôvodnú verziu, ktorú teraz všetci používame, sme na ňu zvyknutí a svojím spôsobom sme si ju aj obľúbili.

Google už však vydal odporúčanie, aby sa marketéri a iní správcovia Google Analytics účtov pripravili na používanie novej verzie. A to čo najskôr. O čosi viac času majú majitelia platených účtov Google Analytics 360, ktoré skončia až v októbri 2023.

Od júla 2023 už pôvodné kódy Google Analytics nebudú zbierať žiadne dáta a vy môžete starý kód zo stránky odstrániť.

ASAP: Prejdite do nového účtu (a naučte sa s ním pracovať)

Nová služba už je dlhší čas dostupná v okresanej verzii, Google však na nej neustále pracuje a pridáva nové metriky. V novej verzii napríklad zatiaľ nie je metrika Bounce Rate. Používate ju pri vyhodnocovaní návštevnosti na vašej stránke? Tak je najvyšší čas začať s aplikáciou a nastavovaním Google Analytics 4.

Nečakajte, vytvorte si účet Google Analytics 4, nasaďte potrebný kód na vašu stránku a zbierajte. Ak potrebujete pomôcť s vytvorením a nastavením účtu, sme vám k dispozícii.

Začnite s ním pracovať, skúšajte a testujte, času je zatiaľ celkom dosť, aby ste sa naučili tie najdôležitejšie veci používať.

Dvojité trackovanie na stránke

Nasaďte nový kód z Google Analytics 4, ale zatiaľ ponechajte aj pôvodný kód. Zbierajte teda dáta aj do GA4 a aj do klasického účtu. Uľahčí vám to učenie v novom systéme. Uvidíte dáta, ktoré ste doteraz zbierali, ale tiež pochopíte princíp fungovania nového Analytics. Testujte, skúšajte, porovnávajte.

Exportujte dáta

Historické dáta v klasickom Google Analytics odporúčame vyexportovať a dobre uchovať, aby ste stále mali možnosť porovnávania aktuálnych dát s minulými. Hoci budú stále dostupné v klasických účtoch, Google pôvodné Google Analytics účty pravdepodobne  v nasledujúcom období vypne.

Zdroj: support.google.com

Zaujal vás článok a radi by ste posunuli svoje podnikanie na ďalší level?

Autor článku
iFOCUS

iFOCUS

Vieme, že pre niekoho môže byť digitálny marketing nočná mora, my v iFocuse ho však milujeme. Pomáhame firmám a ich značkám dlhodobo rásť. Hľadáme priestor, kde sa dajú vďaka správne urobenej optimalizácii web stránok či reklame na Google, Facebok, Instagrame či LinkedIn navýšiť firemné zisky a dosiahnuť ciele. S radosťou prijímame všetky výzvy, pretože iba tak dokážeme spoločne s našimi klientami rásť.